...det gäller ju att stava rätt när man anger destinationen:
http://www.alltommotor.se/artiklar/n...65-mil-1.14244
...det gäller ju att stava rätt när man anger destinationen:
http://www.alltommotor.se/artiklar/n...65-mil-1.14244
9000 2.3t A50 -97
.."If builders built buildings the way programmers write programs, the first woodpecker that came along would destroy civilization."
Hehe..
Nästan gjort detsamma en gång i tiden med min gamla GPS.
Skulle ned till en arbetskamrat som har en adress som inte fanns, så jag knappade in Long/Lat koordinater.
Resan dit var ungefär 8 mil.
Efter 2 timmars körande så sa GPS'en att jag var vid min destination, problemet var att jag stod mellan en sjö och en gigantisk klippa mitt ute i ingenstans?!
Knapparade in koordinaterna igen på GPS'en och visade sig att jag var 5 mil ifrån mitt mål. (så jag körde nog över 15 mil, bara för att egentligen kört 3 mil åt rätt håll?)
Var på håret att inte GPS'en fick en flygtur rätt ut i sjön
bara konstatera...
kartan äger...
rom - capri - rom inga problem, och skulle man vilja köra till carip skulle det nog löst sig med...
JAGUAR - spinner som en katt